Menu Zamknij

NIEPOGODA = IDEALNY CZAS NA TRENING KREATYWNOŚCI I MOTORYKI MAŁEJ

Na dworze plucha, zimno, wietrznie, pada deszcz… Koniec pięknej, upalnej pogody oznacza więcej czasu spędzonego w czterech ścianach. Warto zabezpieczyć się na wypadek niepogody i zadbać o to, by mieć w zanadrzu coś, czym będzie można zająć maluchy. Małe dzieci odkrywają świat zmysłami, mogą więc próbować, tarmosić, wąchać czy gryźć udostępnione im przedmioty i materiały. Należy więc wyposażyć swój arsenał w artykuły nie tylko bezpieczne, ale i najwyższej jakości, a także takie, których obsługa nie nastręczy maluchom większych trudności.

Poniżej lista artykułów, które przeznaczone są specjalnie dla najmłodszych dzieci: artykuły plastyczne, rękodzielnicze, gry, zabawki kreatywne – są wykonane nie tylko z bezpiecznych i trwałych materiałów, ale i wygodne w użyciu:  przystosowane do małych rączek…

Nożyczki dla dzieci w żłobku – Te bezpieczne w użyciu nożyczki dla małych dzieci doskonale się nadają do cięcia kartonu 220 g/m2. Wymiary: 12,5 cm. Materiał: całość z tworzywa sztucznego. Kolor w zależności od stanów magazynowych.

Klej dla maluchów – Klej jest już wymieszany i gotowy do użytku: np. do kreatywnych prac i eksperymentów z masą klejową. Nadaje się do klejenia:  papieru, kartonu, drewna, styropianu, kamieni ozdobnych itp.

Kredki świecowe dla najmłodszych – Duże opakowanie – w 12 kolorach. Wymiary: dł. 7,5 cm, średnica 12 mm.

Pędzle dziecięce – Uchwyt w kształcie gruszki sprawia, że pędzel świetnie leży w dłoni. Z metalowym ściskiem śrubowym i jasnym, krótkim włosiem. Długość: ok. 10,5 cm.

Fartuszki malarskie – przeznaczone dla dzieci w wieku 2-4 lat.  Fartuchy mają rękawki z wciągniętymi tasiemkami gumowymi i zapięcie na rzepy z tyłu. Materiał: lekki, aktywnie oddychający nylon, prać ręcznie w 30 st. C. Długość 56cm, szerokość pod paszkami 38cm

Farby do malowania palcami na tkaninie – dla dzieci od 2 lat – Kremowa konsystencja, bardzo dobre krycie na jasnych i ciemnych tkaninach. Nadaje się do bawełny i do tkanin mieszanych (do 20% z włóknami syntetycznymi). Można malować palcami, całymi dłońmi, pędzlem lub gąbką. Kolor utrwala się poprzez prasowanie. Przetestowane dermatologicznie, wegańskie, można prać w 40 °C. Dla dzieci od 2 lat. 6 kolorów w zestawie: biały, żółty, czerwony, niebieski, zielony i czarny.

Duże poduszkowe stemple – Zmieszczą się na niej nawet rączki oraz małe stópki. I oczywiście wszelkie inne stempelki. Farba daje się zmyć przy pomocy wody z mydłem. Wymiary: średnica 15 cm.

Pojemniki do sortowania i prac plastycznych – Każdy kwiat ma 7 przegródek. Materiał: tworzywo sztuczne. Kolory: zielony, pomarańczowy, fioletowy, różowy, niebieski. Wymiary: średnica 39 cm, wys. 3,5 cm.

Ogromne magnesy – Magnetyzm fascynuje nawet najmłodszych. Duże kule metalowe, długie i krótkie pręty mogą być łączone dowolnie lub wg instrukcji. Sukces zawsze gwarantowany! 23 części. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: dł. klocka 12 cm, kulka Ø 4,5 cm. Zawartość: 12 krótszych klocków, 3 długie, 8 metalowych kulek, instrukcja. Wiek: od 1 roku.

Klocki wtykowe – Kształt tych klocków daje nieograniczone możliwości budowania! Klocki wyglądają jak dwa połączone znaki plus i można z nich budować zarówno postacie, jak i obrazki. Są bardzo zachęcające dla dzieci, łatwe do chwytania i konstruowania, rozwijają kreatywność. W przezroczystym pudełku z pokrywką. Zawartość: 200 klocków w 8 kolorach (niebieski, żółty, czerwony, zielony, pomarańczowy, fioletowy, czarny, biały). Materiał: tworzywo sztuczne. Wiek: od 1 roku.

Klocki piankowe „Soft” – Lekkie klocki, antypoślizgowe – można budować wysokie konstrukcje. Materiał: pianka. Wymiary: prostopadłościan ok. 16 cm długości. Wiek: od 2 lat.

Teatrzyk obrazkowy – Opowiadający historię wsuwa karty obrazkowe (maks. w formacie A3) w ramkę i opowiada historię/ bajkę obrazek po obrazku. Można używać gotowe ilustracje, bądź samodzielnie wykonane (w ten sposób można tworzyć własne opowiadania). Teatr walizkowy do narracji to świetna pomoc w nauce i rozwoju mowy, komunikacji i kreatywności. Złożony teatr można łatwo przenosić w dowolne miejsca. Materiał: drewno brzozowe – multiplex. Wymiary: szer. 43 x wys. 37,8 x gł. 11 cm. Waga: 1,75 kg.

Układanka „Kolorowe klejnoty” – dla dzieci od 2 lat – Z 30 wysokiej jakości kolorowych drewnianych rombów z błyszczącymi paciorkami można swobodnie układać przepiękne wzory i mandale. Solidna sześciokątna plansza zapewnia stabilne podłoże, tworzy ładną ramę i zabezpiecza elementy układanki przed zsuwaniem się. 30 drewnianych rombów. Rodzaj gry: układanka. Liczba graczy: 1+

Poduszki z odgłosami -W tych poduszkach w 4 kolorach „ukryte” są różne odgłosy: przy naciskaniu poduszki szeleszczą, grzechoczą lub piszczą. Materiał: tkanina, prać w 30 st. C jak tkaniny delikatne. Wymiary: ok. 24 x 24 cm.

Sorter „Nakarm zwierzaka” – Pies lubi kość, królik marchewkę. Dzięki skrzynce sortującej dzieci poznają zwierzęta i ich ulubione potrawy, a jednocześnie uczą się rozpoznawać formy i ćwiczą zdolności motoryczne. Zawartość: skrzynka sortująca, 5 kształtów do dopasowania Wymiary: skrzynka dł. 16,5cm x szer. 13cm x wys. 13,7cm. Wiek dziecka: od 1,5 roku

Układanka „Kwiatowy ogród” – Zabawka rozwijająca motorykę u małych dzieci. W tym pięknym ogrodzie rosną i kwitną różnorakie kwiatki. Pąki, listki i łodyż-ki mogą być dowolnie układane tworząc za każdym razem inny ogród. Zawartość: 25 części do układania, 1 płytka główna. Materiał: drewno bukowe. Wymiary: płytka 22 x 11 cm. Wiek: od 18 miesięcy.

Gra „Kolorowa sałatka” -Pyszna i kolorowa! Gra rozwija umiejętność dopasowywania kolorów oraz małą motorykę. Kolorowe kule trzeba umieścić ręcznie, szczypcami lub 2 łyżkami na odpowiednich kolorowych polach. Można to zrobić samodzielnie lub wspólnie z innymi, według różnych wytycznych i reguł, np. wymienić warzywo w konkretnym kolorze. Zawartość: 8 kolorowych kul z drewna. 1 pudełko. 1 para szczypiec (można z nich zrobić 2 łyżki). 1 kostka z kolorami. 1 instrukcja gry z różnymi wariantami gry. Rodzaj: gra w sortowanie. Liczba graczy: 1–4. Wiek: od 2 lat. Czas gry: 5–15 minut.

Układanka „Kolorowe schodki” – Drewniane krążki w 9 kolorach dają niezliczone możliwości układania: różnokolorowe i jednobarwne wieże, wzory przypominające mandale i schodki o różnej wysokości. To prawdziwe wyzwanie dla wyobraźni i małej motoryki! Oprócz percepcji wzrokowej i przestrzennej układanka rozwija umiejętność rozróżniania kształtów i kolorów oraz koncentrację i uważność. Woreczek z materiału pozwala wyczuć zawartość i służy do przechowywania trwałych i poręcznych drewnianych krążków. Zawartość: 45 drewnianych krążków (Ø 5 cm, wys. 1,2 cm) w 9 kolorach, 1 podstawka z przymocowanymi na stałe 13 drewnianymi kołkami (18 x 18 cm, wys. 1,8 cm), 1 woreczek z materiału z zapięciem na rzep, instrukcja. Wiek: od 1 1/2 roku.

Tęcza Grimm’s – to wyjątkowe najwyższej jakości drewniane zabawki. Drewno pochodzi wyłącznie z lasów europejskich. Do produkcji wykorzystywane jest drewno z: drzewa olchowego, lipowego, bukowego czy klonowego. Zabawki Grimm’s posiadają pieczęć „Made-by-Nature”, co oznacza to, że są to produkty naturalne, które mają różne struktury w drewnie i jego odmianach. Jest to cecha jakościowa, a nie wada! TĘCZA GRIMM’S to zabawka dla dzieci, która ćwiczy koordynację oko-ręka, uczy cierpliwości, pojęcia duży-mały oraz stopniowania, koordynacji ruchowej oraz kolorówŁukowate klocki w różnych kolorach i rozmiarach można układać jedne na drugich lub wykorzystać w dowolnej zabawie.

 

Kompleksowa oferta artykułów plastycznych oraz zabawek do żłobka, przedszkola, klubu malucha dostępna na stronie www.wehrfritz.pl

 

Posted in Poradnik, Wspieranie rozwoju, Wyposażenie żłobków