Menu Zamknij

Jak wspierać kreatywność u dzieci czyli zabawki kreatywne

Dzieci kochają eksperymenty! I wcale nie potrzeba do tego zaawansowanego sprzętu.

Kreatywna plandeka do eksperymentowania

Plandeka do eksperymentowania nadaje się idealnie do kreatywnej zabawy i eksperymentów z piaskiem, wodą, farbą i innymi materiałami. Można na niej – lub w niej – eksperymentować z błotem, budować z piasku i bawić się. Plandekę można rozłożyć gładko lub związać na rogach na kształt kuwety, żeby nic nie wydostało się na zewnątrz.

Plandekę dla dzieci zamówisz TUTAJ

Olbrzymie klocki magnetyczne

Z dużych metalowych kulek oraz długich i krótkich pałeczek dzieci mogą samodzielnie lub zgodnie z instrukcją konstruować wspaniałe budowle. Przyciągające się magnesy fascynują i zachęcają najmłodszych do pierwszych eksperymentów. Budowanie nie będzie dla dziecka frustrujące, ponieważ wszystkie części będą odpowiednio się ze sobą trzymać! Dzięki dostępności zestawów o różnej ilości elementów, zestaw można w każdej chwili powiększyć, zapewniając tym samym jeszcze więcej frajdy!
W zestawie:

  • 38 krótkich pałeczek
  • 12 dłuższych pałeczek
  • 20 metalowych kulek
  • pudełko z tworzywa sztucznego z wieczkiem.

Klocki przeznaczone są dla dzieci już od 1.go roku życia.

Klocki magnetyczne do żłobka zamówisz TUTAJ

Czar kwiatów – najwyższej jakości układanka 3D dla najmłodszych dzieci już od 1.go roku życia.

Puzzle wspierają rozwój percepcji wzrokowo – ruchowej oraz motoryki małej, doskonaląc przy tym rozróżnianie kształtów i kolorów oraz koncentrację dziecka. Trójwymiarowe drewniane klocki – kwiaty  w pięknych żywiołowych kolorach wywołają uśmiech na twarzy każdego malucha. Jeden kształt, wiele kolorów, jeszcze więcej możliwości układania i sztaplowania: kolorowe, błyszczące kwiaty można ustawiać pionowo jak wieżę, ułożyć płasko obok siebie, tworzyć z nich trójwymiarowe figury lub po prostu sortować kolorami. Elementy różnią się między sobą jedynie kolorem, dlatego idealnie do siebie pasują w poziomie oraz w pionie i można z nich układać wiele różnych wzorów oraz trójwymiarowe figury. Zawartość zestawu: 14 kwiatów (7 x 6 cm, wys. 2 cm) z litego drewna bukowego w 7 kolorach.

Układanka 3D dla dzieci od 1.go roku życia do nabycia TUTAJ

Lustrzane klocki piankowe

Budując dzieci ćwiczą koordynację ręka-oko, co sprzyja rozwojowi motoryki małej oraz wyobraźni przestrzennej.  To także doskonały trening koncentracji i cierpliwości dla maluchów. Lustrzane klocki piankowe to pobudzające wyobraźnię klocki przeznaczone dla dzieci od 2-go roku życia. Można z nich tworzyć niezliczoną ilość kompozycji i kształtów, co gwarantuje udaną zabawę na długi czas. Klocki wypełnione są miękką pianką oraz pokryte zmywalną ekoskórą.
Wymiary: długość krawędzi 28 cm. W zestawie 6 trójkątnych klocków z lustrami.

Klocki piankowe do żłobka zamówisz TUTAJ

Masa plastyczna

Glina szamotowa to doskonały materiał do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat, ponieważ jest bezpieczna, sensoryczna i ma przyjemną w dotyku konsystencję. Można z niej wykonać niezliczoną ilość eksperymentów. Gwarantuje udaną zabawę nie tylko dla dzieci, ale i ich opiekunów.

Glina do prac plastycznych w żłobku dostępna TUTAJ

Więcej produktów kreatywnych dla maluchów
w sklepie on-line www.wehrfritz.pl

 

Posted in Poradnik, Potrzeby, Wspieranie rozwoju