Menu Zamknij

WÓZEK SPACEROWY DO ŻŁOBKA

Odpowiedni dobór wózka dla gromadki dzieci to gwarancja udanego spaceru nawet w najgorszą pogodę. Niezależnie od tego, czy będzie to wózek 4,6,10-osobowy lub wersja z silnikiem, ważne jest, aby opiekun czuł się pewnie i miał wszystko pod kontrolą. Na rynku spotkać możne liczne modele wózków dziecięcych dla rodziców, żłobków czy przedszkoli, różniących się między sobą rozmiarem, kształtem i wagą. Aby jednak dokonać najwłaściwszego wyboru, należy wziąć pod uwagę różne kryteria, na których czele stoi przede wszystkim bezpieczeństwo.

MODELE ŻŁOBKOBUSÓW:

       

Wózek z silnikiem            Wózek 4-osobowy        Wózek 6-osobowy         Wózek 10-osobowy

BEZPIECZEŃSTWO – kryterium podstawowe przy wyborze wózka żłobkowego

Wózek dla dzieci powinien być dla opiekunów, wychowawców czy rodziców czymś więcej niż tylko zwykłym środkiem transportu.
Istotne jest, aby przed zakupem zasięgnąć dogłębnych informacji i skonfrontować swoje oczekiwania z ofertami i cenami dostępnymi na rynku.
Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy wybrany wózek posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Poza tym warto sprawdzić poniższe parametry i właściwości:


Hamulce
Hamulec postojowy to absolutny mus przy manewrowaniu wózkiem, na którego pokładzie znajdują się mali pasażerowie. Powinien on posiadać co najmniej 2 rzędy kół, aby stać stabilnie i nie odjechać w nieoczekiwanym momencie. Podczas jazdy hamulce zapobiegają nabraniu przez pojazd nadmiernej prędkości oraz ułatwiają jego kontrolę oraz sterowność. Hamulce powinny być łatwo dostępne i łatwe w obsłudze.


Pasy bezpieczeństwa
Państwa przyszły żlobkobus powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Takie zabezpieczenia zapobiegają osunięciu się lub wypadnięciu dziecka z wózka – niespodziewane wyboje mogą zdarzyć się nagle i niespodziewanie.

Stabilność
Zbyt energiczne manewry czy wysokie krawężniki mogą wytrącić wózek z równowagi a nawet spowodować jego wywrócenie się. Dlatego też przed zakupem radzimy zwrócić uwagę, czy dany wózek posiada stosowne zabezpieczenia. Szerokie koła oraz solidna rama ułatwiają prowadzenie oraz manewrowanie pojazdem. Kategorycznie przestrzegać należy dopuszczalnego limitu obciążenia, niezależnie od tego, czy jest to wózek 4,-,6- czy 10-osobowy.

Oświetlenie i dzwonki

Odpowiednie oświetlenie wózka zapewni dobrą widoczność w ciemności czy przy złej pogodzie.  Aby zwiększyć komfort widzenia oraz bezpieczeństwo, można wyposażyć pojazd w dodatkowe oświetlenie lub materiał odblaskowy. Aby móc w porę ostrzec innych użytkowników trasy, wózek  powinien posiadać klakson lub dzwonek wydający sygnał dźwiękowy.


Konstrukcja
Wystające elementy oraz ostre wykończenia powinny być elementami wykluczającymi przy zakupie wózka do żłobka. Mogą one bowiem spowodować skaleczenie dla delikatnych dziecięcych rączek. Rączka do pchania wózka zamiast do jego ciągnięcia sprawi, że opiekun będzie miał na oku wszystkich pasażerów w każdej sytuacji.

ERGONOMIA I KOMFORT:

Wycieczki to nie lada frajda dla małych dzieci, jednak dla ich opiekuna, wychowawcy czy rodzica mogą nastręczać sporych problemów. Ciągnięcie wózka może być uciążliwe – dużo łatwiej jest go prowadzić! Dodatkowym plusem będzie tu możliwość regulacji wysokości rączki względem prowadzącego.

Wyposażenie wózka w silnik to spore wsparcie dla opiekuna, zwłaszcza w przypadku długich spacerów. Napęd motorowy doskonale sprawdzi się w przypadku pokonywania nierówności terenu oraz wysokich krawędzi krawężników.

Obrotowe koła z łożyskami kulkowymi sprawią, że wózek jest zwinny i łatwy w prowadzeniu. Dodatkową przestrzeń do przechowywania stworzą siatki bagażowe lub bagażnik za siedzeniami pasażerów – koce, przekąski, zabawki czy pieluchy będą w każdej chwili na wyciągnięcie ręki.

Rozlał się sok? To nie problem! Siedzenia pokryte są obiciem, które można wyprać, a dzięki temu zapewnić czystość i higienę w strefie małych pasażerów.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE – przydatne akcesoria:

Z odpowiednimi akcesoriami będziecie optymalnie przygotowani na każdą sytuację i nawet najcięższe warunki atmosferyczne! Zakupu dodatkowych elementów wyposażenia można dokonać nawet po nabyciu wózka. Szczególnie przydatne będą tu:

  • Ochrona przed deszczem i wiatrem
  • Ochrona przeciwsłoneczna
  • Fotelik dla niemowlaków, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć

ŻŁOBKOBUS W TRASIE – WYCIECZKA NA ŁONO NATURY – cenne porady:

Nie tylko dla dzieci wycieczka na łono natury to miła odmiana i możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem. Żłobkobusy umożliwiają wzięcie „na pokład” nawet 10 pasażerów i zorganizowanie udanego wypadu do parku czy lasu.  Dzięki podwyższonej pozycji siedzenia, a zatem dobrej widoczności dzieci mogą podziwiać otaczającą je przyrodę. System bezpieczeństwa oraz obecność opiekuna sprawi, że będą one czuły się komfortowo i bezpiecznie.

Co może się przydać podczas wycieczki z maluchami?

  • Jedzenie i picie
  • Chusteczki nawilżane
  • Ręczniki papierowe
  • Zabawki i maskotki
  • Pomysły na gry i zabawy
  • Ciekawe historyjki np. o przyrodzie i otoczeniu
  • Dobry humor i pozytywne nastawienie

Zobacz prezentację wózka z silnikiem na naszym kanale Youtube:

 

PEŁNA OFERTA WÓZKÓW SPACEROWYCH DO ŻŁOBKA
dostępna on-line na www.wehfrtitz.pl

                                         

Posted in Poradnik, Wyposażenie żłobków