Menu Zamknij

WSPIERANIE ROZWOJU MOWY U DZIECI DO LAT 3

Każdy dzień przynosi niezliczoną ilość okazji, aby się ze sobą komunikować – przywitanie, mycie rączek, przewijanie lub tak po prostu. Już od pierwszego dnia życia noworodki komunikują się z otoczeniem. Gaworząc dzielą się z nami swoimi emocjami. Rozmawiajcie, śmiejcie się, śpiewajcie z dziećmi tak dużo jak się da. Komunikacji werbalnej sprzyjają elementy ruchowe oraz zabawa. Dlatego warto włączyć je w codzienne rytuały.

Wiele dzieci, zwłaszcza młodszych nie umie jeszcze okazywać emocji lub po prostu boi się o czymś zakomunikować swojemu opiekunowi. Na pewno łatwiej będzie im wyjawić swój sekret przyjaznej i gadulińskiej pacynce, której nie można nie polubić!

Pacynki terapeutyczne to specjalne lalki – przytulanki, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale i służyć dzieciom od 18-go miesiąca życia w wyrażaniu swoich emocji. Pacynki nie tylko poruszają nogami i rękoma, ale i buzią oraz językiem! Jeżeli dziecku zdarzy się zbyt mocno przytulić pacynkę, możemy mieć pewność, że żaden włos z jej czupryny nie dostanie się do buzi malucha. Wszystko to dzięki zastosowaniu innowacyjnej, ulepszonej metody czesania włosia.

Osoba dorosła może operować kończynami i buzią lalki, a dzięki temu komunikować się z dzieckiem.

Pacynka terapeutyczna   

Pomogą w tym Pacynka Maja oraz Pacynka Fabian

   

  • Kosze wiklinowe dla maluchów

Wygodny kosz wypełniony miękką pianką to znakomite miejsce, aby wymienić się ciekawymi historyjkami czy wspólnie pooglądać książeczkę obrazkową. W tym koszyku wiklinowym dzieci żłobkowe czują się szczególnie komfortowo i pewnie dzięki usztywnionym, podwyższonym krawędziom oraz dokładnemu dopasowaniu obicia do reszty konstrukcji.

Przytulny kosz wiklinowy dla maluchów dostępny TUTAJ

  

  • Figurki drewniane Zwierzątka

Zestaw zwierzątek wykonanych z wysokiej jakości drewna o grubości 1 cm, dzięki swojej uniwersalności nadaje się do wielu zabaw z dziećmi. Maluchy mogą bawić się w zoo, naśladować głosy i zachowania zwierząt, opiekować się nimi czy też poznawać ich zwyczaje. Gromadka 30 kolorowych zwierzaków zapakowana została w wysokogatunkowy, bawełniany woreczek. Dzięki temu zawsze możemy mieć wszystkie figurki pod ręką.

Figurki drewniane zwierzątka dostępne TUTAJ

Więcej produktów wspierających rozwój mowy u dzieci w sklepie internetowym www.wehrfrtitz.pl

Posted in Poradnik, Terapia, Wspieranie rozwoju