Menu Zamknij

Ciekawość, entuzjazm, możliwość odkrywania świata wszystkimi zmysłami jednocześnie – to warunki, w których system nerwowy dziecka może się prawidłowo rozwijać.  Niemowlęta niestrudzenie chomikują swoje ‘’sensoryczne jedzenie’’, szukając przy tym sposobów, aby pokonać swoje ograniczenia. Dzieci doskonale wiedzą, czego potrzebują do nauki i wybierają to, co je interesuje i fascynuje. Mogą być to banalne rzeczy, jak kłaczek, mucha a może wyposażenie sali czyli: rampy, schodki, zakamarki. Czasem są to porostu gigantyczne pudełka kartonowe, szyszki sosnowe lub zawartość szafek kuchennych.

Dr. Inga Bodenburg (Dyplomowany Pedagog Socjalny i Psycholog)

 

Korale do nawlekania dla niemowląt od 12 miesiąca życia – Nadają się do tego zwłaszcza duże korale i mocne sznurki. Dzięki połączeniu na wcisk, sznurki można połączyć w długi łańcuch. Strukturalna powierzchnia korali zachęca do badania ich dotykiem. Materiał: tworzywo sztuczne. Wymiary: kula – średnica 5 cm. Zawartość: 10 korali, 4 sznurki. Od 12 miesięcy.

Zestaw korali dla niemowląt dostępny on-line TUTAJ

Woreczki sensoryczne to wielofunkcyjna zabawka pobudzająca wszystkie zmysły sensoryczne. Wspierają rozwój integracji sensorycznej, która polega na organizacji wrażeń zmysłowych napływających przez receptory. Dlatego też niezmiernie ważne jest, aby od jak najwcześniejszych chwil wspomagać rozwój dziecka poprzez integrację wrażeń sensorycznych. Ułatwimy mu w ten sposób lepsze zrozumienie otaczającego je świata oraz bezpieczniejsze i łatwiejsze w nim funkcjonowanie. Woreczki można wykorzystać w wielu zabawach, w tym w zabawie w marynarza, pirata, smoka, magika czy wróżkę. Właściwie jedyne, co nas tu ogranicza, to wyobraźnia.
Magiczne woreczki sensoryczne przeznaczone są już dla dzieci od 1,5 roku. Zestaw zawiera 8 woreczków uszytych z 8 różnych tkanin. Woreczki dodatkowo wyposażone są w 5 różnych rodzajów zapięć: rzep, klamra, sznurek, guzik, zatrzask.

Zestaw magicznych woreczków sensorycznych dostępny on-line TUTAJ

     

Gniazdo Odkrywców „Kontrasty” W tym gniazdku nie ma mowy o nudzie! Siedzieć w środku, świetnie się bawić, odkrywać! Zapraszają do tego różne ciekawe elementy m.in. lustro, szeleszcząca folia, zegar, elementy o różnych fakturach i kształtach. Znajduje się tu nawet ramka na zdjęcia, w której można  umieścić dowolne zdjęcie. Czarno – biała kolorystyka z niewielkimi czerwonymi oraz srebrnymi akcentami ma szczególny wpływ na ogólny rozwój dziecka. Gniazdko odkrywców składa się z materaca oraz ściąganego obicia, połączonego z materacem mocnymi rzepami.

Gniazdko sensoryczne dostępne TUTAJ

  

Zakręcony robaczek Czy to nie zabawne codziennie wyglądać inaczej? Ten robaczek składa się z 4 segmentów o wesołych kolorach, które dziecko może wkręcać w dowolnej kolejności. Ta niezwykle prosta zabawka sprawi, że maluch będzie doskonalił swoje zmysły, a jednocześnie trenował koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzięki wysokiej jakości drewnu lakierowanemu robaczek jest bardzo przyjemny w dotyku.
W połączeniu z piękną estetyką zabawka świetnie sprawdzi się podczas zabaw w żłobku czy przedszkolu.

Artykuł dostępny online TUTAJ

Gąsienica sensoryczna Chociaż mała gąsienica nie potrafi mówić, zdaje się krzyczeć do dzieci: „Chodź, pobaw się ze mną!” A maluchy z pewnością przyjmą jej zaproszenie. W tej niezwykłej zabawce jest naprawdę wiele do odkrycia, zobaczenia, dotknięcia i usłyszenia. W poszczególnych jej segmentach można usłyszeć szum, patrzeć przez pryzmat czy napotkać piszczałkę. Wszystkie elementy od głowy do końca są ze sobą połączone, aby zapewnić bezpieczeństwo małym użytkownikom. Sami możecie zdecydować, jak długa ma być gąsienica, gdyż jej segmenty można dowolnie modyfikować.

Produkt dostępny w sklepie on-line TUTAJ

 

Wielofunkcyjny sześcian edukacyjny Ten wykonany z najwyższej jakości drzew brzozowego sześcian ma wiele ciekawostek do odkrycia.
Liczne aplikacje zapraszają do zabawy małe rączki. Wśród elementów jest m.in. coś do:

  • przesuwania – małe autka, samoloty, kwiatki
  • zapinania i sznurowania – idealne do nauki
  • kręcenia – kierownica z dźwignią zmiany biegów dla małych rajdowców
  • przesuwania – kulki, wieża z obracanych krążków
  • dotykania – woreczek sensoryczny, piszczałka

Sześcian gwarantuje zajęcie dla kilkorga dzieci jednocześnie i to na długi czas.

Wielka kostka sensoryczna dostępna TUTAJ

      

Poręcze dotykowe dla najmłodszych wspierają całą motorykę oraz koordynację ruchową. Zróżnicowane kolory, materiały i formy zachęcają dzieci do odkrywania zmysłów poprzez różnorakie doświadczenia. Jest to jedyny w swoim rodzaju system modułowy, który można dostosować do preferencji i do potrzeb salki żłobkowej. Poszczególne elementy można ze sobą dowolnie łączyć tworząc spójną całość, a w razie potrzeby rozbudowywać o dalsze aplikacje.

Poręcze dotykowe dostępne są TUTAJ

 

Lustrzany domek – to jedyne w swoim rodzaju lustro gwarantuje niezwykły efekt potrójnego odbicia. Dziecko z każdej strony domku odnajdzie siebie. Odbicia dają wyjątkowe efekty wizualne, które zaciekawią niemowlęta, małe i starsze dzieci. Ten lustrzany domek dostarczy wiele radości i zabawy, a jednocześnie będzie sprzyjał stymulacji wzrokowej maluchów. Interesującym doświadczeniem będzie również poustawianie maskotek lub klocków na lustrzanej tafli i obserwowanie efektu. Domek wykonany jest z wysokiej jakości prawdziwego drewna bukowego, laminatu tworzywa sztucznego i bezpiecznego szkła o grubości 6mm.

Lustro sensoryczne zamówisz TUTAJ

Kompleksowa oferta zabawek i pomocy w terapii sensorycznej na www.wehrfritz.pl

Posted in Terapia, Wspieranie rozwoju